Állomás kereső:
Állomások listája
Vasútvonalak listája




Minden jog fenntartva.
© 2005-2025.
Felhasználónév:

Jelszó:

Regisztráció
Vissza
Hozzászólások listája

A hozzászólások időben csökkenő sorrendben olvashatók egymás alatt, vagyis a legfelső a legfrissebb. Hozzászólást küldeni egy állomáshoz az állomás saját oldalán is lehet.
A hozzászólás mellett lehetősége van mindenkinek saját képét feltölteni az állomáshoz. Várjuk mindenkitől szeretettel saját készítésű képeit!


Előző Első    ... [ 408 ] [ 409 ] [ 410 ] [ 411 ] [ 412 ] [ 413 ] [ 414 ] [ 415 ] [ 416 ] ...   Utolsó Következő

Tab    Zsolt80, 2011.01.25 21:52.42 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Hétfőn jártam itt, idáig jöttem. Nagyon elszomorító, hogy a pálya Siófok és Tab között milyen állapotban van. A megállóhelyek, épületek sem túl jók...Pedig viszonylag jó helyen áll meg a legtöbb helyen a vonat, nincsenek messze a falvak. Tud valaki infót, milyen az utasforgalom? Olyan gyér mindig, mint ami a Siófokról 14.15kor induló járaton?

 
Ádánd    Zsolt80, 2011.01.25 21:48.52 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
A fákat kivágták. Hétfőn láttam a maradványokat.
 
Sióvölgy    Zsolt80, 2011.01.25 21:47.18 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Most hétfőn jártam erre, Siófoktól Tabig mentem. Az iparvágányok gabonás kocsik álltak, jelenleg használják.
 
Barcs    kamlac, 2011.01.25 20:49.07 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Még egy adalék az állomáshoz, mégpedig az állomás bombakárok helyreállításáról készült helyszínrajz.
 
Tokod    Faragó Ferenc, 2011.01.25 18:21.04 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Végre valami mozgolódás!!!
 
Kápolnásnyék    ranbo, 2011.01.25 17:57.33 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
A forgalmi iroda nem ide az épület mellé lesz költöztetve, hanem a régi rakodó területre a Budapest felőli oldalra. Tehát majdnem szembe a másik oldalra. Előre láthatólag 2011 február 15-től 3 esztendőre! A STRABAG márciusban bontatja le teljesen a régi felvételi épületeket és a bakterházakat. Egyébként az egész olyan, mint a kutya vacsorája. (gyk: bizonytalan!)
 
Tokod    Garamvölgyi Ádám, 2011.01.25 14:26.58 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
A mai napon több mint egy év után ismét volt vonat a régi fatelítő iparvágányán, egy tartálykocsit állítottak be a Farkas Trans telepére.
 
Zalahaláp    Zolas, 2011.01.25 12:40.11 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Volt ott kőrakodás is, amíg üzemelt a bánya.
 
Barcs    kamlac, 2011.01.25 10:48.25 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Értékeink!
Számomra mindig értékes egy elsárgult fotó vagy levél ami a múltunkról szól.
Ezeket valakik mindig gondosan őrzik évtizedeken keresztül hogy az utánunk jövők lássák a múlt értékeit amit Apáink nagyapáink alkottak.Gondolom sokak számára megőrzendő épület az Állomás Raktár épülete, ami úgy gondolom hogy az országban egyedül álló! Nem tudom hogy hol van még ilyen építmény? Öt "fok" ami a raktár ajtókhoz viszi a vagont!Ne hagyjuk hogy egy esztelen bontás áldozata legyen!Ne hagyjuk hogy úgy járjon mint Barcs első vámhivatala /ezt elmondásból tudom/ami a valamikori vasutas orvosi rendelő volt!Ezek az épületek élvezzenek műemléki védettséget!
Kámán László
 
Szentetornya    KériPetya, 2011.01.25 04:42.35 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Wiki írja:
"A szentetornyai kisvasutat Rosenthal és Haraszti nevű birtokosok építtették 1926-ban. A szentetornyai állomásról indult, majd egy őrház mellett szintben keresztezte a nagyvasutat. Keleti majd északi irányba haladt kb. 6 km hosszan a nevezett birtokosok földjén az Eötvös-majort is érintve (nem a nagyvasúti megállót, hanem magát a majort). Az évek során a birtokosok a földet sok-sok kisbirtokra parcellázva eladták, emiatt nem volt hosszú életű a vasút: az 1940-es évek elejére megszűnt.
A szentetornyai őrházat 2007 decemberében bontották el."
 
Kántorhalom    KériPetya, 2011.01.25 04:36.32 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
1979 - 1980 - as menetrendhez, nyomás közben történt változások között: Kántorhalom mh. - t törölni kell az állomásjegyzékből (IndexFórum).
 
Gyopárosfürdő    KériPetya, 2011.01.25 04:31.23 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Wiki írja:
"Egy időben Gyopárosi fürdő (1943) majd Gyopárosfürdő felső (1958) volt a neve. A párhuzamos kisvasútnak ugyanis volt egy Gyopárosfürdő nevű megállója, ezért nem lehetett ugyanúgy nevezni."
 
Almáskert    KériPetya, 2011.01.25 04:29.35 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Wiki írja:
"A megállóhely eredeti neve Királyság volt - a környező határrészről elnevezve - majd később Eperjes lett. 1960-ben kapta meg az Almáskert nevet. A vonatok 1999 óta nem állnak meg itt, de maga a megállóhely hivatalosan létezik, a peront is megmaradt. Téglafalazatú, beton födémes váróhelyiségét 1984-ben bontották el."
 
Klábertelep    Sándor, 2011.01.24 21:37.12 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
még mindig nincs itt tábla?
 
Kápolnásnyék    Sándor, 2011.01.24 21:19.04 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
A pft-szemétdombot én nem sajnálom, de a többi épületért kár..
 
Regőce    VT22, 2011.01.24 20:25.43 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
A vágány vége Baja felé - a Kígyós-főcsatorna félig elmosott hídja.
 
Kápolnásnyék    SoNa, 2011.01.24 20:18.33 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Az állomásépület bontásával kapcsolatos további infók:
A félig elbontott épület mellett ma délután két lakókonténert fedeztem fel, ami arra vall, hogy a forgalmi irodát az épületből nemsokára átköltöztetik ide ideiglenesen. Vagyis nemsokára folytatják a bontást.
Az új felvételi épület a régi mögött igen gyorsan épül, már az emelet falait húzzák. Ha lesz rá alkalmam, még készítek képeket a további bontásról.
 
Regőce    VT22, 2011.01.24 20:18.16 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Regőce állomás.
Az állomáson megtalálható az építéskori "i" vágányzat.

A felvételi épületet az 1941-es visszacsatoláskor építették át a mai fomájára, a vonal többi állomásához hasonlóan.
 
Neszmély    Csicsali, 2011.01.24 14:54.58 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Írj ez ügyben a MÁV ügyfélszolgálatnak: http://www.mav-start.hu/ugyfelszolgalat/index.php

A 35-ösön is volt egy sárráfolyás, ami miatt 5 km/h-s lassújelet tettek ki, a MÁV ügyfélszolgálat felé tett (több) bejelentés hatására azóta megtisztították a vágányt, és eltűnt a lassú jel.
 
Neszmély    kari19, 2011.01.24 12:50.14 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Üdvözletem!
Tegnap 23.-án végigmentünk Esztergomig, nagyon örülök, hogy ismét jár itt is a személy szállító vonat. sajnálattal vettük észre, hogy a 10-es lassú jelet még mindig nem szüntették meg pedig már jó ideje ki van tűzve.
 
Budapest-Déli    Central, 2011.01.24 12:36.35 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Tényleg nagyon jó ez a két helyszínrajz.Sok tévhitet eloszlat az egykori Igazgatósági épület körül!Már csak azt írja le valaki,hogy mikor pusztult el a Déli Vasút Igazgatósági épülete egész pontosan?
 
Nagykároly    Ailton, 2011.01.24 12:06.16 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
1906. évi XII. törvénycikk

a nagykároly-mátészalka-csapi h. é. vasut engedélyezése tárgyában

1. § A ministerium ezennel felhatalmaztatik, hogy a m. kir. államvasutak Nagykároly állomásából kiágazólag a Nyiregyháza-Mátészalka h. é. vasutvonal Vásárosnamény állomásának érintésével a m. kir. államvasutak nyiregyháza-csap-ungvári vonalán fekvő Záhony megállóhelyig és innen a m. kir. államvasutak záhony-csapi vonalszakaszának együttes használata mellet a m. kir. államvasutak Csap állomásáig, mint forgalmi végpontig vezetendő h. é. vasutat az 1880. évi XXXI. és az 1881. évi IV. törvénycikkben foglalt feltételek alatt engedélyezhesse.

2. § A kereskedelemügyi m. kir. minister az 1. §-ban emlitett vasutvonal engedélyezésének megtörténtéről az 1880. évi XXXI. törvénycikk 1. §-a értelmében az országgyülésnek jelentést teend.

3. § Jelen törvény az országos törvénytárban való megjelenése napján lép életbe és végrehajtásával a kereskedelemügyi, illetve pénzügyi ministerek bizatnak meg.
 
Eszék    Ailton, 2011.01.24 12:03.45 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
1906. évi XVIII. törvénycikk

az eszék-djakovár-vrpoljei h. é. vasut engedélyezése tárgyában

1. § A ministerium ezennel felhatalmaztatik, hogy a magyar királyi államvasutak Eszék állomásából kiágazólag Djakováron át a magyar kir. államvasutak Strizivojna-Vrpolje állomásáig vezetendő vonalból és Eszéktől a Dráva partjáig vezetendő vontató vágányból álló eszék-djakovár-vrpoljei h. é. gőzmozdonyú vasutat az 1880. évi XXXI. és az 1888. évi IV. törvénycikkekben foglalt feltételek alatt engedélyezhesse.

2. § A kereskedelemügyi minister az előző §-ban emlitett vasut engedélyezésének megtörténtéről az 1880. évi XXXI. törvénycikk 1. §-a értelmében az országgyülésnek jelentést teend.

3. § Jelen törvény az „Országos Törvénytár”-ban való megjelenése napján lép életbe s végrehajtásával a kereskedelemügyi és pénzügyi ministerek bizatnak meg.
 
Őssipuszta    Ailton, 2011.01.24 12:01.22 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Őssi állomás ugyanez?

1906. évi XVI. törvénycikk

az őssi-váradvelenczei összekötő h. é. vasut engedélyezése tárgyában

1. § A ministerium a magyar királyi államvasutak Őssi állomásából kiágazólag a nagyváradi Baromvásártér érintésével a nagyváradi városi vasut Rhédey-kerti vonalának végkitérőjéig és innen a nagyváradi városi vasut Rhédey-kert-váradvelenczei vonalának együttes használata mellett a magyar királyi államvasutak Váradvelencze állomásáig, mint forgalmi végpontig vezetendő fővonalból és a tüzérkaszárnya közelében épitendő katonai raktárig vezetendő vontatóvágányból álló, rendes nyomtávú gőzüzemű összekötő h. é. vasutnak az 1880. évi XXXI. és 1888. évi IV. törvénycikkekben körülirt feltételek mellett leendő engedélyezésére ezennel felhatalmaztatik.

2. § A kereskedelemügyi minister az 1. §-ban emlitett h. é. vasut engedélyezésének megtörténtéről az 1880. évi XXXI. törvénycikk 1. §-a értelmében az országgyülésnek jelentést teend.

3. § Jelen törvény az „Országos Törvénytár”-ban való megjelenése napján lép életbe és végrehajtásával a kereskedelemügyi és pénzügyi ministerek bizatnak meg.
 
Zombor    Ailton, 2011.01.24 11:57.40 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
1906. évi XIV. törvénycikk

a zombor-óbecsei h. é. vasut engedélyezése tárgyában

1. § A ministerium a magyar királyi államvasutak Zombor állomásából kiágazólag a hegyes-feketehegy-palánkai h. é. vasut Kula állomásán és a magyar királyi államvasutak Verbász állomásán át a Bács-Bodrog vármegyei h. é. vasutak Óbecse állomásáig vezetendő h. é. vasutnak az 1880. évi XXXI. és az 1888. évi IV. törvénycikkekben foglalt feltételek alatt leendő engedélyezésére ezennel felhatalmaztatik.

2. § A kereskedelemügyi minister az előző §-ban emlitett vasut engedélyezésének megtörténtéről az 1880. évi XXXI. törvénycikk 1. §-a értelmében az országgyülésnek jelentést teend.

3. § Jelen törvény az „Országos Törvénytár”-ban való kihirdetése napján lép életbe s végrehajtásával a kereskedelemügyi és pénzügyi ministerek bizatnak meg.


 
Tripolisz    raps, 2011.01.23 21:46.57 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Sziasztok srácok!
Az nem NEKE, hanem NIKE lesz... NIKE mint Nitrokémiai Ipartelepek Balatonfűzfő.
 
Mór    buki, 2011.01.23 19:39.45 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
kedves Matteo
akkor te valószínűleg a Gánt és Bodajk közötti kisvasutat láthattad csak az az egy vasút vezetett Gántra másra nem tudok gondolni. A teljes vonalat felszedték már, csak itt ott lehet nyomokra bukkanni, a mozdonyát és egykét csillét Gánton állították ki.
 
Piszke    Garamvölgyi Ádám, 2011.01.23 19:14.58 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi cikket:

http://trains.hu/magazin/forgalom/110120-piszke.html
 
Szigetvár    ROCOman, 2011.01.23 19:03.06 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Somogyi Néplap 1977.01.04.
 
Ercsi    Németh János, 2011.01.23 18:29.26 (elfogadott hozzászólás)   Válasz írása
Tudja valaki hogy meg van-e még az állomás mellett volt segédtiszti tanfolym épülete? Ami régen a kivasút épülete volt.Valamikor régen 1974-ben ott tanultam.Eseleg valakinek van-e képe róla? Kösz.
 
Előző Első    ... [ 408 ] [ 409 ] [ 410 ] [ 411 ] [ 412 ] [ 413 ] [ 414 ] [ 415 ] [ 416 ] ...   Utolsó Következő